Proces verbal Nr 22AI privind ramanerea definitiva a candidaturilor

 

BIROUL ELECTORAL DE CIRCUMSRIPȚIE NR. 41
COMUNA Hulubești, JUDEȚUL DÂMBOVIȚA
Sediul: corn. Hulubești, sat Hulubești, str. Principala, jud. Dambovita

Tel.: 0245 708600/0790238787

E-mail: db.hulubesti@bec.ro

 

PROCES VERBAL

Nr. 22AI /23.08.2020

Biroul Electoral de Circumscripție nr. 41 Hulubești, întrunit legal în ședința de astăzi, în vederea încheierii procesului-verbal de rămânere definitivă a candidaturilor pentru funcția de primar și consilieri locali ai comunei Hulubești, jud. Dâmbovița, la alegerile locale din anul 2020, în temeiul art. 55 din Legea 115/201, constată următoarele:

Pentru funcția de primar al comunei Hulubești au fost depuse 6 candidaturi din partea PSD, ALDE, Pro România, PNL, Alianța USR PLUS și PPU, fiind admise 5 și respinsă o candidatura. Candidatura din partea PPU a fost respinsă prin Hotărârea nr. 5/15.08.2020.

Pentru funcția de consilier local al comunei Hulubești au fost depuse 6 liste de candidaturi din partea PSD, ALDE, Pro România, PNL, Alianța USR PLUS și PPU, fiind admise integral 5, iar una a fost admisă în parte. Lista de candidați din partea PPU a fost admisă în parte prin Hotărârea nr. 5/15.08.2020, fiind respinse candidaturlile numiților Coca Nicolae și Dragomir Ionela.

Prin Hotărârea nr. 7 din 16.08.2020 s-a luat act de renunțarea la candidatura pentru funcția de consilier local a numitului Enache Vasile Vlăduț, din partea PNL.

Prin Hotărârea nr. 9 din 18.08.2020 s-a admis cererea de completare a listei de candidați pentru funcția de consilier local din partea PNL cu candidatul Oprea Mihai.

Prin Hotărârea nr. 8 din 18.08.2020 s-a luat act de renunțarea la candidatura pentru funcția de consilier local a numitului Ștfean Costel, din partea ALDE.

Prin Hotărârea nr. 10 din 18.08.2020 s-a admis cererea de completare a listei de candidați pentru funcția de consilier local din partea ALDE cu candidatul Vasile Elena Daniela.

Având în vedere că temenul limită de contestare a candidaturilor s-a împlinit, iar instanța de judecată competentă sau candidații nu au informat că au promovat contestație împotriva hotărârile Birolului Electoral de Circumscripție nr. 41 Hulubești, în baza art. 55 din Legea nr. 115/2015 se constată rămânerea definitivă a următoarelor

Candidaturi pentru funcția de primar:

Nume si prenume - apartenența politica - profesie/ocupatie

  1. Cursureanu Ion - din partea Partidului Social Democrat - viceprimar/ subofițer MI

  2. Chiriță Adrian-Ionel - din partea Partidului Alianța Liberărilor și Democraților - administrator/profesor

  3. Nicolae Florin Ionuț - din partea Partidului PRO Romania - student/administrator

  4. Nenișanu Robert-Constantin - din partea Partidului Național Liberal - profesor/profesor

  5. Roată Ștefan - din partea Alianței USR PLUS - poștaș/economist

Având în vedere că temenul limită de contestare a candidaturilor s-a împlinit, iar instanța de judecată competentă sau candidații nu au informat că au promovat contestație împotriva hotărârile Birolului Electoral de Circumscripție nr. 41 Hulubești, în baza art. 55 din Legea nr. 115/2015, se constată rămânerea definitivă a următoarelor candidaturi pentru funcția de consilier local:

 

  1. Din partea Partidului Social Democrat

Nume si prenume - ocupația/profesia

  1. Cursureanu Ion - viceprimar/subofițer MI

  2. Marinescu Aurel - primar/jurist

  3. Cîrstea Gheorghe - maistru/maistru

  4. Neagoe Cornel - conducător auto/conducător auto

  5. Socoteanu Constantin - sef formația Stația Apă Hulubești/mecanic

  6. Șerban Elena-Mădălina - profesor/profesor

  7. Cristian Ovidiu - profesor/profesor

  8. Stan Petrisor-Robert - muncitor/muncitor

  9. Niță Carolina - asistent medical comunitar/asistent medical comunitar

  10. Ciochindă Ion - mecanic/mecanic

  11. Stan Rita - casnica/casnica

  12. Trandafir Ionel - șofer/șofer

  13. Eremia Gheorghe - mecanic operator/mecanic operator

  14. Chiroiu Florian - lăcătuș mecanic/lăcătuș mecanic

  15. Sandu Traian - pensionar/sudor

  16. Neagu Ionica - casnică/vânzătoare

  17. Chită Ion - agent pază/agent pază

 

  1. Din partea Partidului Alianța Liberalilor și Democraților Nume si prenume - ocupația/profesia

  1. Chiriță Adrian-Ionel - administrator/prof'esor

  2. Enache Gheorghe - pensionar/profesor

  3. Ciochindă loan - pensionar/maestru mecanic

  4. Cretu Daniel - sofer/sofer

  5. Marin Florin - agent de pază/șofer

  6. Păun Emilian - pensionar/tehnician

  7. Mocanu Vasilica - fără ocupație/necalificat

  8. Eremia Maria - administrator/necalificat

  9. Pârvu Mihai - șofer/șofer

  10. Constantin Ștefan - șofer/șofer

  11. Manole Elena Georgiana - gestionar/contabil

  12. Mustață Mihai - fără ocupație/stivuitorist

  13. Toma Valentin - muncitor/filetator

  14. Marin Mihai - fără ocupație/necalificat

  15. Manole Aurică - pensionar/sondor

  16. Panait Aurică - pensionar/sudor

  17. Vasile Elena-Daniela - fără ocupație/frizer

 

  1. Din partea Partidului PRO Romania

Nume si prenume - ocupația/profesia

  1. Nicolae Florin Ionut - student/administrator

  2. Bălășoiu Cătălina-Floriana - secretar/istoric

  3. Alexandru Remus Adrian - muncitor/muncitor

  4. Duță Virgil - muncitor în construcții/tinichigiu auto

  5. Neagu Dorina - pensionar/inginer silvic

  6. Pătrașcu Marian - administrator/lăcătuș mecanic

  7. Petre Victor - inginer/inginer

  8. Matei Marian Daniel - muncitor/muncitor

  9. Lixandru Cristian - inginer/inginer

  10. Chiță Rebeca-Cristina - casnic/casnic

  11. Neacșu Alexandru-Ioan - inginer/inginer

  12. lordache Gheorghița - verificator bani/verificator bani

  13. Dima Vasile - muncitor/muncitor în construcții

  14. Tomescu George Ionuț - agent de pază/agent de pază

  15. Crăciun Nicoleta-Anamaria - muncitor/muncitor

  16. Mihai Nicolae - administrator/fierar betonist

  17. Neagoe Saftica - casnic/casnic

 

  1. Din partea Partidului Național Liberal

Nume si prenume - ocupația/profesia

  1. Nenișanu Robert-Constantin - profesor/profesor

  2. Durlea Corvin - disponibilizat/inginer

  3. Ionescu Ion - pensionar/tehnician veterinar

  4. Bîrloagă Ștefan - lăcătuș mecanic/lăcătuș mecanic

  5. Catană Ion - administrator firmă/strungar

  6. Dumitru Ionel-Doru - agent intervenție/lăcătuș mecanic

  7. Petre Ion - pensionar/maistru mecanic

  8. Preda Mihai - crescător animale/lăcătuș mecanic

  9. Anghel Diana-Marușca - studentă/studentă

  10. Cristea Ovidiu - pensionar/lăcătuș mecanic

  11. Ștefanescu Ilie - paznic/lăcătuș mecanic

  12. Manole Florin - alimentator mase plastice/mecanic

  13. Neagu Carmen-Elena - casnică/operator tehnici calcul

  14. Iie Gheorghe - lăcătuș mecanic/lăcătuș mecanic
  1. Bîrloagă Nicolae - fără ocupație/strungar

  2. Preda Claudiu-Costin - economist/economist

  3. Oprea Mihai - fără ocupație/sculer matrițer

 

  1. Din partea Partidului Puterii Umaniste

Nume si prenume - ocupația/profesia

  1. Radu Ion - pensionar/profesor

  2. Ghinea Gheorghe Alexandru - conducător auto/conducător auto

  3. Ionescu Mihail - pensionar/'mecanic

  4. Iordache Octavian - pensionar/electrician

  5. Ghinea Maria - pensionar/operator chimist

  6. Nicolae Aurică - pensionar/pădurar

  7. Burtea Ștefan - agent pază/salariat

  8. Nedelcu Aurică - pensionar/casier CFR

  9. Bițiii Ion - pensionar/sudor

  10. Neagu Mihail - pensionar/casier bancă

  11. .Marin Marian - muncitor/mecanic
  1. Chiriță Gheorghe - pensionar/muncitor calificat-specialist

  2. Ștefanescu Verona - pensionar/asistentă

  3. Stănescu Ioana - pensionar/muncitor agricol
  4. S.Gâdescu Gheorghe - pensionar/contabil

 

 

  1. Din partea Alianței USR PLUS

Nume si prenume - ocupația/profesia

  1. Stroe Marian - liber profesionist/economist

  2. Roată Ștefan - poștaș/economist

  3. Eremia Ionuț Dorin - inginer/inginer

  4. Dumitru Mihai - montator subansamble auto/licențiat in drept

  5. Ștefan Marian - sudor/sudor

  6. Ghinoiu Valentina - agent pază/agronom

 

 

LOCȚIITOR,

Av. Samfirescu Iuliana

MEMBRII PREZENȚI

  1. Domnul Boca Ghiorghi - reprezentant ALDE

  2. Domnul Preda Ștefan - reprezentant USR,

  3. Doamna Vlad Niculina - reprezentant PNL

  4. Domnul Bălașa Laurențiu - reprezentant PRO România

  5. Doamna Lia Carmen - reprezentant PSD

PREȘEDINTE

Judecător Chivu Cosmin Constantin